Zbliża się termin składania dokumentów niezbędnych do otrzymania płatności do upraw roślin energetycznych Drukuj Email
Wtorek, 15 Wrzesień 2009 10:25

Rolnicy, którzy złożyli wniosek o przyznanie płatności do upraw roślin energetycznych i dostarczyli je do podmiotu skupującego lub pierwszej jednostki przetwórczej pomiędzy 15 marca, a 15 sierpnia br., mają tylko do 15 września czas na przedłożenie w ARiMR oświadczenia o dokonaniu takiej dostawy. Natomiast rolnicy, którzy dostarczyli rośliny energetyczne do podmiotu skupującego lub pierwszej jednostki przetwórczej między 16 sierpnia a 20 listopada br. mają czas na przedstawienie oświadczenia potwierdzającego taką dostawę do 30 listopada. Przedłożenie w biurze powiatowym ARiMR takich dokumentów w wymienionych terminach jest jednym z warunków otrzymania przez rolnika płatności do upraw roślin energetycznych. 

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji przypomina, że rolnik powinien złożyć także w biurze powiatowym ARiMR:

 • Deklarację zbiorów, w przypadku gdy roślina energetyczna jest przetwarzana lub wykorzystywana na cele energetyczne w gospodarstwie,  

 • Oświadczenie o ilości zebranych roślin energetycznych w przypadku, gdy dla rośliny wieloletniej nie został określony plon reprezentatywny.

Deklarację zbiorów, w przypadku roślin energetycznych, zebranych między 15 marca do 31 grudnia roku, w którym został złożony wniosek o przyznanie płatności energetycznej, należy dostarczyć, po zbiorze tych roślin przetwarzanych lub wykorzystywanych na cele energetyczne w gospodarstwie, w terminie 30 dni od daty ich zbioru.

Natomiast oświadczenie o ilości zebranych roślin energetycznych, dla których nie określono plonu reprezentatywnego należy dostarczyć w terminie 7 dni od daty dokonania zbioru tych roślin.

Należy pamiętać, iż ilość roślin energetycznych dostarczanych do zatwierdzonego podmiotu skupującego lub zatwierdzonej pierwszej jednostki przetwórczej, czy też wykorzystywanych, albo przetwarzanych na cele energetyczne w gospodarstwie musi odpowiadać, co najmniej plonowi reprezentatywnemu określonemu w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 26 lutego 2009 r. w sprawie plonów reprezentatywnych roślin energetycznych w 2009 r. (Dz. U. Nr 36, poz. 283).

Natomiast w przypadku roślin, dla których nie został ustalony plon reprezentatywny, ilość roślin energetycznych musi odpowiadać całkowitej ilości roślin zebranych z powierzchni działek rolnych zadeklarowanych we wniosku o przyznanie płatności do upraw roślin energetycznych.

Dostarczenie jednego z wymienionych wyżej dokumentów w opisanych terminach jest warunkiem otrzymania przez rolnika płatności do upraw roślin energetycznych.

Informacja opublikowana przez Departament Komunikacji Społecznej ARiMR

 

 

Rolnicze wieści

 • Niebawem kolejna edycja Konferencji „Nowoczesna produkcja mleka”
  Już 27 lutego w Piątnicy spotykamy się po raz czwarty na Konferencji Farmera z cyklu „Nowoczesna produkcja mleka”.
 • Ciągnik Steyr Profi 4130 idealnie dopasowany
  Na specjalne zamówienie czeskiej rodziny Pařil, która poszukiwała maszyny do swojego ekologicznego gospodarstwa, austriacki producent dostarczył to, czego inni się nie podjęli, czyli traktor z joystickiem sterującym znajdującym się po lewej stronie kierowcy.
 • Czym umyć maszynę?
  Utrzymanie sprzętu rolniczego w należytej kondycji to nie tylko regularny serwis, lecz także i mycie urządzeń po skończonej pracy. Do tego celu nadadzą się znakomicie myjki wysokociśnieniowe, które na potrzeby rolnictwa muszą się jednak charakteryzować parametrami innymi niż w przypadku...
 • Spotkajmy się podczas konferencji „Nowoczesna produkcja – ŚWINIE”
  Rynek, na którym funkcjonują producenci świń, zawsze był trudny. Dlatego, już po raz kolejny tworzymy okazję do wymiany informacji podczas konferencji "Nowoczesna produkcja - ŚWINIE".

Gospodarka

Ankieta

Jak oceniasz funkcjonowanie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa?
 

Polecamy...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Kursy walut


Warning: file_get_contents(http://bankowynet.pl/scripts/webmaster/box.php?waluty=USD%2BEUR%2BCHF%2BGBP%2BCZK&mode=ks&wstawka_szerokosc=110&wstawka_obramowanie=1px+solid+%23e6e6e6&czcionka_typ=Arial%2C+Verdana%2C+Helvetica%2C+Tahoma&czcionka_rozmiar=12&naglowek_tlo=%23e6e6e6&naglowek_kolor=%23666666&komorka1_tlo=%23f2f2f2&komorka2_tlo=%23e6e6e6&nazwy_wyrownanie=center&komorka_kolor=%23454551&wykres=1&naglowek=1&pogrubienie=1&&strzalki=1&&przelicznik=1&site=http://www.info.rbprojekt.pl) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /modules/mod_bankowynet/mod_bankowynet.php on line 45

Polecane linki

Pogoda


 

Kto jest na stronie...

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Theme, .org.uk tld hosting. Valid XHTML and CSS.